Klima'ya Dair Bilmedikleriniz

12000Lik Kaset Tipi Klima

12000Lik Kaset Tipi Klima

12000’Lik Kaset Tipi Klima

12000’Lik Kaset Tipi Klima, ticarî klimalar grubunda yer alan bir iklimlendirme aygıtıdır. Çok çeşitli modelleri bulunan bu sistem, farklı üfürme yönleriyle de birçok alana ve bu alanın genişleme yönüne uyum sağlayabilmektedir.

Ticarî klimalar dahilinde kabul edilmesi, geniş alanların ve insan yoğunluğu fazla mekanların ısıtılması ve soğutulmasında faaliyet göstermesinden kaynaklanmaktadır.

Gün içerisinde çok fazla kişiyi ağırlayan yapısal oluşumlarda havalandırma ve iklimlendirme sistemleri büyük önem arz eder. Ayrıca kamuya açık mekanların ısı kaybına uğraması da çok yüksek ihtimaldir. Böyle bir durumda, ısıtma-soğutma cihazlarının daha yüksek bir performans sergilemesi gerekir.

Fakat bunun sağlanması bir yandan da oldukça yüksek faturalar anlamına geldiği için, çoğunlukla yetersiz ısı ve havalandırma çözümleri meydana getirilir.

12000’lik Kaset Tipi Klima Nedir?

12000’lik kaset tipi klima, birçok mekanda kullanım alanı bulmaktadır. Tek yönlü, çift yönlü ve dört yönlü üfleme seçenekleri ile hem mekanın büyüme karakterine uygun seçeneklerle hem de diğer kullanım avantajları sebebiyle sıklıkla tercih edilen sistemler arasında yer alıyor. İşte kaset tipi klimaların uygulandığı yapı ögeleri;

 

 • Konut ve Villalar
 • İş yerleri, Ofisler, Hanlar
 • Alışveriş Merkezleri ve Mağazalar
 • Okullar ve Dershaneler
 • Kreşler
 • Oteller, Pansiyonlar, Sosyal Tesisler
 • Konser, Tiyatro ve Müze Binaları
 • Hastane ve Poliklinikler
 • Restoran ve Lokantalar
 • Toplantı Mekanları
 • Bankalar
 • Kamusal Binalar
 • Havaalanları
 • İşletme Yapıları
 • Fabrikalar ve Üretim Evleri

12000’lik Kaset Tipi Klima Avantajları

 

12000’lik kaset tipi klima, en sık kullanılan türü 4 yöne üfleme kabiliyeti olan sistemlerdir. Fanların sağladığı hava salınımı kanatlar vasıtasıyla istenilen yönde sağlanabilmektedir. Kaset tipi klimalar, dikte edilen üfleme yönü ve hızını tam istenilen kapasitede algılar ve bu kaydedilen bilgiyi doğru bir zamanlama ile mekanlara uygular.

Diğer bir hususî özellik ise, özellikle insan sayısının değişiklik gösterdiği toplu kullanıma açık alanlarda, duruma uygun bir çalışma prensibine sahip olmasıdır. Ortamda kimse olmadığı zaman düşük bir enerji tüketimiyle, var olan ısı dengesini sağlama yönünde çalışır. Böylece, gereksiz enerji sarfiyatı gündeme gelmemiş olacaktır.

Sistem, hızlı soğutma modu ile çalıştırılabilir. Ekseriyetle turbo mod olarak adlandırılan bu özellik, kaset tipi klimalarda büyük bir tercih sebebi olmaktadır. Cihazın kullanıcılara sağladığı diğer avantajlar ise -en genel anlamda- şu şekilde olmaktadır;

 

 • Otomatik Yeniden Başlatma: Genel enerji kesintileri ve bina bünyesindeki güç aksamaları sırasında sistem kendi kendine aktif ve pasif olabilmektedir.
 • Güç Tüketiminde Tasarruf: Bu akıllı sistemin en büyük kazanımlarından biridir. İnverter klimalarda bu özellik daha da yüksek bir performans sağlamakla birlikte, hemen her tip üretimde iç ortama uygun seviyelerde çalışan sistem enerji tüketimini de en aza indirmektedir.
 • Üfleme Tercihi: Çok yönlü üfleme kabiliyeti ve ayarlanabilir fan kanatları ile farklı gereksinimleri karşılar.
 • Montaj Avantajı: Kullanım alanlarında göz yormayan estetik ve pratik bir adaptasyon imkanı tanır. Asma tavan ve tavan boşluğuna kolaylıkla montajlanabilir.
 • Ekolojik Denge: R-410A gazı doğaya aktarılan atık hava kitleleri içinde atmosfere ve tabiat unsurlarına zarar vermeyen bir nitelik taşır.
 • Sessiz Çalışma: Hava çıkış flapları ve tüm motor sistemi oldukça sessiz bir çalışma gösterir.
 • Çeşitli Modlar: Mevsimsel olarak ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılarken, ortamların nem dengesini de sağlamaktadır.
 • Kompakt Tasarım: İnce ve zarif görsel niteliği sayesinde, dekoratif ögelerle uyum sağlar. Mekanlarda fazla yer kaplamaz.
 • Filtre Özelliği: Toz ve karbon filtre özelliği bulunan cihaz, aynı zamanda kirli havanın tahliyesi yönünde de üstün nitelikli bir filtreleme kabiliyetine sahiptir.

 

12000’lik kaset tipi klima, tüm bu sayılan avantajlara ek olarak, mpdellerin içerdiği özel tasarımlar ve farklı kullanım seçenekleri de barındırmaktadır. Özellikle otomatik kontrol sistemi ile pratik ve konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Kaset tipi klimalar, dış üniteler için de farklı bir üretimi ifade etmektedir. Hem daha küçük alanlarda fayda sağlaması hem de dış hava koşullarına gösterdiği direnç sayesinde, uzun sürelerde bile yüksek bir performans göstermektedir.

12000’lik Kaset Tipi Klima Fiyatları

 

12000’lik kaset tipi klima fiyatları, ticaret mekanları için bile oldukça makul rakamlara tekabül etmektedir. Seçilen model ve marka bu fiyatlandırmada etken olmakla birlikte, daha çok kullanımda sağladığı ekonomik getiriler nedeniyle son derece geniş kitlelere hitap eden bir sistemdir. Ayrıca, farklı iklim koşullarına gösterdiği uyum ve her şartta kapasitesinin elverdiği en üst düzey performansı sağlaması da daha tasarruflu kullanımları gündeme getirmektedir.

 

12000’lik kaset tipi klima fiyat seçenekleri ve kampanyalı tarifeler için firmamızdan destek alabilirsiniz. Bu ürünler envaiçeşit tasarımlar eşliğinde piyasaya sunulmaktadır. Her bir yapı unsuruna kolaylıkla monte edilebilir. İç ve dış ünitenin seçimi, marka tercihi ve uygulanacak alanın ihtiyaç duyduğu ısı taşıma kapasitesi bu cihazın ücret yelpazesinde önemli bir yer tutar. Avantajlı fiyatlarla 12000BTU kaset tipi klima arıyorsanız, üst düzey marka seçenekleriyle hizmetinizdeyiz.

12000’lik Kaset Tipi Klima Nereden Alınır?

 

12000’lik kaset tipi klima, modelin seçilmesinden kurgulanmasına kadar profesyonel bir bakış açısına ihtiyaç duyar. Bu sebeple, ikamet ve iş alanlarınıza iklimlendirme çözümü arıyorsanız ve kaset tipi  klima almaya karar verdiyseniz muhakkak bu işin planlamasını profesyonellere bırakmalısınız. Bir cihazdan alınacak verim, sadece üretimin sağladığı avantajlarla belirlenemez. Öncelikle yapının iyi bir tahlilden geçirilmesi ve binanın ısı kaybının doğru saptanması gerekmektedir.

 

12000’lik kaset tipi klima, satış bayileri ve üretici firmalar tarafından pek çok kanalla insanlara sunulmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Uzun vadede zarara uğramamak adına bu yönergelere bağlı kalmanız yararınıza olacaktır. Öncelikle iklimlendirme çözümlerinin küresel dünyada geniş bir pazara sahip olduğunu ve bu doğrultuda geniş çaplı bir rekabet alanı oluşturulduğunu idrak etmelisiniz. Bu bağlamda, birçok marka ve üretim pazarda başı çekmek adına sürekli bir yenilik ve gelişme göstermektedir. Sizin burada hizmet sağlayacağınız firmanın hem kendi iç yapılanmasında ne derece yetkin olduğu hem de çalıştığı markaların genel piyasa algısında hangi seviyeye işaret ettiği önem teşkil eder. Bir binada uzun süreli ısıtma ve soğutma sistemi kullanmak istiyorsanız, öncelikle en verimli projeyi tasarlayacak bir kurumla iletişime geçmelisiniz.

12000’lik Kaset Tipi Klima Montaj Seçenekleri

 

12000’lik kaset tipiklima, kişi ve kurumlara cazip yönleri arasında montajlama seçenekleri bulunmaktadır. Tavan konseptli bir tasarım seçeneği sunan bu iklimlendirme cihazının iç ünitesi tavan boşluğuna saklanmaktadır. Fan yaprakları tavan yüzeyinde oldukça zarif bir görünüme sahiptir. Ayrıca asma tavan gibi alternatif yapısal kurgulamalarda da rahatlıkla montajlanabilmektedir.

 

12000’lik kasettipi klima, küçük ve minimal bir gövde tasarımına sahiptir. Büyük çaplı binalarda kullanıma uygun bir yapıda kurgulanmıştır. Alçak ve yüksek tavanlı mekanlarda da yüksek bir performans gösterir. Uzunlamasına veya enine genişleyen iç mekanlarda da oldukça uyumludur. Firmamızdan, nasıl bir montaj aşaması gerçekleştirileceği konusunda destek alabilir ve bu işi uzman ekibimize bırakabilirsiniz. Geniş hareketleri kanatlar sayesinde mekanın ebadı nedeniyle bir ısı ve nem kaybına uğramayan bu sistemler, doğru bir kurgulama ile kurulum gerçekleştiğinde büyük bir konfor sağlamaktadır.


Görüntülenme : 241