Klima'ya Dair Bilmedikleriniz

Split Klima Nedir?

Split Klima Nedir?

Split Klima Nedir?

Split Klima Nedir? Split ’in Türkçe karşılığı; ayrılmaktır. İç ve dış olmak üzere birbiri ile küçük birkaç bağlantı elemanı ile bağlı iki veya daha fazla elemandan oluşmaktadır.

Hava üfleyen kısmı iç ünitede yer alırken genişleme valfi, kondanser ve kompresörü dış ünitede yer alır. Aralarında ki bağlantı elemanlarından biri olan borular yardımıyla soğutucu akışkan iletimi yapılır.

Split Klima Fiyatları nedir?

Tek ortamın iklimlendirileceği ev ve odalarında genellikle bir iç ve bir dış üniteden oluşan mono-split klimalar uygundur. Çok geniş veya çok koridorlu ortamlar için birçok iç ünite ve tek bir dış üniteden oluşan multi-split klimalar kullanılmaktadır.

Güçlü bir dış ünite ile çok sayıda iç üniteye yeterli güç sağlanabiliyorsa maliyet çok fazla düşürülmüş olur.

Split Klima Modelleri nedir?

Split klimalara piyasa çok fazla talep vardır. Bireysel klima kullanıcıları için en ideal klima tipi denilebilir. Çok düşük ses seviyelerinde çalışırlar.

Gelişen teknoloji ile birlikte en iyi enerji tasarrufu split tip klima modellerine aittir. Küçük ve kompakt yapıları sayesinde dış görünüşleri gayet estetiktir.

Split Klima Markaları Nelerdir

Her ne kadar teknoloji hızla ilerliyor olsa da klimaların periyodik bakımları düzenli olarak uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu bakımları aksatıldığı veya hiç yapılmadığı taktirde yararlarından çok zararları olacaktır.

Bir süre sonra ortama mikrop, toz, virüs, alerjen gibi insan sağlığını ve konforunu bozacak parçacıklar yayacaktır. Hava yoluyla bulaşabilecek hastalıklar klima tarafından filtre edilemeyecek ve ortama saçılacaktır.

YER-TAVAN TİPİ SPLİT KLİMA MODELLERİ

Split tip cihazlar olan yer-tavan tipi klimalar; ufak boyutlu, sessiz, eşit ve yüksek hava akımı sağlayan klimalardır.

Havanın farklı sıcaklıklardaki yoğunluk değişimi özelliğinden faydalanarak çalışan yer-tavan tipi klimalar; soğuk havayı ortamın üst kısmına üflenirken, sıcak hava alt kısma üflenir.

Sıcak havanın yoğunluğu düşüktür ve yukarı çıkma eğilimlidir, soğuk hava ise ağırdır, sıcak havaya göre birim hacimdeki kütlesi daha fazladır ve sıcak havanın altında kalma eğilimdir.

Fluo Spit Klima

Böylece sıcak havanın sürekli yukarıda, soğuk havanın ise sürekli kalması önlenmiş olur hava sınırı ortadan kaldırılmış olur. Yer-tavan tipi klimalar sayesinde ortam homojen bir şekilde iklimlendirilmiş olur.

Yer-tavan tipi klimaların ayarlanabilir kanatçıkları ve her yöne dönmesi sağlanabilecek programları vardır. Yer-tavan tipi klimaların bu özelliği sayesinde 4 bir yana hava akışı dağıtımı yapması sağlanmıştır. Bu ise ortamdaki tüm noktaların eşit bir şekilde ısıtılıp, soğutulduğunu ve havalandırılmasına yardımcı olmuştur. Kanatçıkların yanında yüksek güçlerinin de payı yüksektir.

Fujitsu Split Klima

Basit kurulum,kullanıcının isteğine göre tavana veya pencere altı düzeyine monte edilebilme, yüksek verim (düşük enerji ile en fazla iş üretebilme potansiyeli) ve sessiz çalışma özellikleri sayesinde yer-tavan tipi klimalar; konutlarda, iş yerlerinde ve mağazalarda güvenle kullanılmaktadır.

 Yer-tavan tipi klimalar tavana kurulduklarında yatay üfleme yaparak ofis, bilgi işlem bürosu gibi yarı bölmeli ortamlarda çok kullanışlı duruma gelirler. Yer-tavan tipi klimaların kurulumunda iç ünite iklimlendirme istenen ortama monte edilirken dış ünite atmosfere açık bina dışındaki balkon, teras gibi yerlere monte edilir.

Mağaza, büro, iş yerleri, ofis gibi yeri geldiğinde tavana yeri geldiğinde yere monte edilmesi gerekebilen ortamlar için yer-tavan tipi klimalar idealdir. Geniş bir montaj bölgesi yelpazesine sahiptir.

Yer-tavan tipi klimanın için bazı nedenler:

-Bir anda ısıtma ve bir anda soğutma için özel ve güçlü bir moda sahiptir

-Kolaylıkla temizlenebilir ön paneli vardır.

-Otomatik salınım fonksiyonu ile ortamda kimse yokken enerji israfını önler.

-Foto katalitik koku giderme filtresine sahiptir.

-Son derece sessiz çalışır.

-A sınıfı tipleri diğer modellere göre daha az enerji harcar.

-Tüm modelleri sade ve şık bir dış tasarıma sahiptir.

-Ön kısmında bulunan anti bakteriyel levhası ile ortam havasındaki toz parçacıkları, partiküller ve kötü kokuları yok eder.

FjTherma Spit Klima

Yer-tavan tipi klimalar tavana monte edildiklerinde yoğunluk farkı ile oluşan hava sirkülasyonu sayesinde de havadaki mikrop, toz ve benzeri partiküller hava ile birlikte yukarı doğru çıkarak insanlara nüfuz etmesi veya temas etmesi engellenerek direkt olarak klima tarafından emilip yok edilecektir.


Görüntülenme : 564